Digimeny zadarmo

Okrem kúpy alebo ťažby je možné sa k digitálnym menám dopracovať aj iným spôsobom. Je to zadarmo, ale ich získanie vyžaduje určitý čas. Ide o tzv. faucety, kde máte možnosť získať raz za čas nejaké drobné bitcoiny, litecoiny atď. Poskytovatelia tieto prostriedky získavajú z reklám umiestnených na stránkach, je teda potrebné ich strpieť, nakoľko väčšina z nich nepovoľuje mať zapnutý Adblock. Odporúčam použiť aspoň nejaký Pop up blocker, s niečim pomôže.
Ja osobne rozdeľujem faucety podľa toho, či sa prostriedky z nich získané automaticky preposielajú do viacmenovej penaženky, alebo ich môžete vybrať iba z daného faucetu. Tzv. viacmenové peňaženky majú tú výhodu, že sa v nich kumulujú prostriedky z viacerých faucetov, a väčšinou majú nižší minimálny limit na výber – presun do vlastnej peňaženky. Pri samostatných faucetoch musíte pre výber prostriedkov nazbierať minimálnu hodnotu, ktorej získanie určitý čas trvá.
Coinpot.co – viacmenová peňaženka – odporúčam, obsahuje zmenáreň, t.j. získané digitálne meny môžete vzájomne zamieňať, relatívne nízky minimálny limit na výber, vypláca, ponúka jednoduchú ťažbu digitálnych mien cez internetový prehliadač, so spusteným Adblockom neobsahuje reklamy. Funguje s nasledujúcimi faucetami:

  • bitfun.co – bitcoin – nárokovať môžete po 5 minútach, množstvo postupne stúpa
  • bonusbitcoin.co – bitcoin – nárokovať môžete po 15 minútach
  • moonbit.co.in – bitcoin – nárokovať môžete po 5 minútach, množstvo postupne stúpa
  • moonliteco.in – litecoin – nárokovať môžete po 5 minútach, množstvo postupne stúpa
  • moondash.co.in – dash – nárokovať môžete po 5 minútach, množstvo postupne stúpa
  • moondoge.co.in – dogecoin – nárokovať môžete po 5 minútach, množstvo postupne stúpa
  • moonb.ch – bitcoin cash – nárokovať môžete po 5 minútach, množstvo postupne stúpa

TIP: pri moon… faucetoch máte skoro vždy získané prostriedky zväčšené o nejaký bonus. Jedným z nich je tzv. denná lojalita, t.j. za každý deň, kedy si aspoň 1x nárokujete získate 1%. Oplatí sa teda aspoň raz denne zavítať na tieto faucety. V podmienkach je ale uvedené, že ak niektorý deň vynecháte, tento bonus sa vynuluje a začínate odznova.

FreeBitco.in – samostatný faucet, obsahuje lotériu, kde sa dajú vyhrať Bitcoiny, tak isto aj možnosť vsadiť na menšie/väčšie číslo a zvýšiť tak vaše prostriedky.
FreeDoge.co.in – samostatný faucet, možnosť vsadiť na menšie/väčšie číslo, bez lotérie.
Freedogecoin.win – samostatný faucet, okrem lotérie obsahuje aj možnosť hrať video poker Jacks or Better, čím si môžete nahrať nejaké Dogecoiny, a zároveň znížiť časť čakania na ďalšie nárokovanie.
Mydoge.co.in – samostatný faucet, množstvo postupne pribúda, takže si môžete vybrať kedy si nárokovať.
Ďalšie odkazy budú postupne pribúdať.